(ВИДЕО) Мицкоски му ветил на Ахмети дека нема да има бојкот на изборите

Али Ахмети вчера при своето гостување во КликПлус на ТВ21, истакна дека лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, му ветил дека нема да има бојкот на изборите. Ахмети вели дека добил уверувања од претседателот на партијата Христијан Мицкоски дека тоа нема да се случи. Ahmeti: Mickoski më ka premtuar që nuk do ta bojktojë rrethin e […]

The post (ВИДЕО) Мицкоски му ветил на Ахмети дека нема да има бојкот на изборите appeared first on Скопје1.мк.

Али Ахмети вчера при своето гостување во КликПлус на ТВ21, истакна дека лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, му ветил дека нема да има бојкот на изборите.

Ахмети вели дека добил уверувања од претседателот на партијата Христијан Мицкоски дека тоа нема да се случи.

Ahmeti: Mickoski më ka premtuar që nuk do ta bojktojë rrethin e dytë

Ahmeti: Mickoski më ka premtuar që nuk do ta bojktojë rrethin e dytëАхмети: Мицкоски ми вети дека нема да го бојкотираат вториот круг!

Posted by TV21 on Thursday, April 18, 2019

The post (ВИДЕО) Мицкоски му ветил на Ахмети дека нема да има бојкот на изборите appeared first on Скопје1.мк.

Close