Уапсен албанец кој илегално ја преминувал границата

На 18.04.2019 година во 13.40 часот, поради илегално преминување на државната граница со Република Албанија, на место викано „Шуланска раскрсница“, бил приведен С.П.(38)  од Република Албанија.
The post Уапсен албанец кој илегално ја преминувал граница…

На 18.04.2019 година во 13.40 часот, поради илегално преминување на државната граница со Република Албанија, на место викано „Шуланска раскрсница“, бил приведен С.П.(38)  од Република Албанија.

The post Уапсен албанец кој илегално ја преминувал границата appeared first on Скопје1.мк.

Close