Жител на Албанија, баран од Интерпол приведен на „Ќафасан“

На 3-ти октомври 2021 година, во 15:15 часот од полициски службеници на Граничниот премин „Ќафасан“ бил лишен од слобода 53-годишниот А.Л. од Aлбанија.

– По извршени проверки во службената евиденција било констатирано дека А.Л. е со мерка „апси“, по распишана потерница на барање на Интерпол Италија. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Close