Пронајдени три кеси марихуана кај лице од Охрид

Поради постоење основи на сомнение за сторено криивчно дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против (38) годишно лице  од Охрид.

При претрес извршен во неговиот дом, полициските службеници пронајдоа и одзедоа три кеси со марихуана.

Close