Георгиески: Спортскиот дух се враќа на градскиот стадион и фудбалските натпревари се следат со многубројна публика

Се радувам што спортскиот дух се враќа на Градскиот стадион “Билјанини извори” и тоа што фудбалските натпревари се следат од многубројна публика.
🏟️Иако вчера ФК “Охрид” не успеа да слави победа над ФК “Силекс”, продлжуваме силно да ги бодриме нашите фудбалери и да им даваме поддршка во сите натпревари од Втората македонска фудбалска лига, напиша во својата ФБ објава градоначалникот Георгиески.
Close