Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика на 15 април ќе ги објави новите цени на горивата.

Традиционално секој втор понеделник во месецот се утврдуваат цените на бензинот, дизелот и други деривати.

Со последната одлука на РКЕ бензинот се продава за 68,5 денари з алитар, додека ЕУРОСУПЕР БС -98 за 70,5 денари од литар.

Дизелот пак изнесува 61 денар.

Одлуката за новите цени ќе биде соопштена точно напладне.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close