Тешка сообраќајна несреќа попладнево случена на улицата “Питу Гули”

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на улицата Питу Гули во Охрид каде се судрија мотоцикл ( скутер ) и автомобил.
Сообраќајот на делницата е целосно затворен и се врши увид на местото на несреќата. Неофицијално во несреќата нема мртви.

 

Close