(ВИДЕО) Тешко повреден пешак во несреќа во Охрид

На 08.09.2021 година во 20.10 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, патничко возило „Мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, 59 годишен жител од Охрид, удрило во 65 годишна жена жител од Охрид.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Close