(ФОТО) Мицкоски на терен во Охрид

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ пред последната седмица од кампањата повторно дојде во Охрид каде покрај за шеф на државата се бира и нов градски татко.

Мицкоски денес одеше на терен каде се среќаваше со граѓани и посетуваше домови во неколку охридски наслеби.

ВМРО ДПМНЕ на овие избори најголем акцнет стави на теренската кампања.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close