ЕКСКЛУЗИВНО: Во Кичево запленета дрога хероин во вредност од околу 50 000 евра, приведени две лица

Уште една успешна акција против наркотици на СВР Охрид. Предмалку во Кичево запленета е дрога хероин околу 1 кг. Се проценува дека дрогата на црниот пазар достигнува вредност од околу 50 000 евра. Покрај хероин запленета е и помала количина марихуана.

Дознаваме дека во акцијата две лица се уапсени.

Акцијата привршува во моментов.

Close