Ахмети: Статусот на Охрид во УНЕСКО е наш најголем приоритет

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска остварил средба со постојаната координаторка на Обединетите нации во земјава, Росана Дуџак.

Како што информираат од партијата, на средбата Ахмети ја запознал Дуџак со зелената агенда на ДУИ, за која посочил дека сега е еден од столбовите на партијата.

Во оваа насока, Ахмети зборувал и за статусот на градот Охрид во УНЕСКО.

Close