Денеска во Охрид нема новозаразени лица од КОВИД 19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 2.896 тестирања, а регистрирани се 17 нови случаи со Ковид-19: Тетови – 9, Скопје – 6, и Прилеп и Гостивар – по 1.

Регистрирани сe седум оздравени пациенти од: Куманово и Тетово – по 3 и Скопје – 1.

Регистрирано е едно починато лице од Скопје (70 години), во болнички услови, соопшти Министерството за здравство.

 

МЗ

Close