Кривична пријава за загрозување со опасно орудие при тепачка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.Б.(45) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

Тој, на 13.07.2021 година, во угостителски објект лоциран на плоштадот „Св.Климент Охридски“ во Охрид, со стаклен предмет физички го нападнал К.С.(36) од Охрид.

Close