Приведени две лица од Скопје кај кои е пронајдено марихуана

На 20.07.2021 година во СВР Охрид, приведени се О.Д.(20) од Охрид и А.И.(32) од Скопје.

При контрола извршена околу 18 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид, О.Д. исфрлил најлонска кеса со опојна дрога марихуана.

Против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Close