НАЈНОВА ВЕСТ: Две лица се повредени од удар на гром на плажата “Оревче“

Две лица се повредени и пренесени во болница од како настрадале при удар на гром на плажата „Оревче“ во Охрид, во близина на кампот „Градиште“.

Според порталот A1on.mk се работи за едно лице од Ресен и едно од Битола, а од ударот на громот се здобиле со изгореници и проблеми со слухот.

Close