Денеска во Охрид нема новозаразени лица од КОВИД 19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 1.337 тестирања, а регистрирани се четири нови случаи со Ковид-19 од кои три во Скопје и еден во Прилеп. Пријавено е едно починато лице од Скопје (66 г), во болнички услови, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани се и 14 оздравени пациенти и тоа од Скопје 8, Куманово 3 и од Прилеп, Неготино и Македонска Каменица по 1.

МЗ

Close