Ја претепал својата мајка и украл пари од неа

Охриѓанец ја претепал мајка си за 50 евра, информираше МВР.

-Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.П.(44) од Охрид. Тој, на 27.03.2021 година, во семејниот дом во Охрид, физички ја нападнал неговата мајка по што, и одзел 3000 денари, велат од МВР.

 

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Close