(ВИДЕО) Демир Далип спречен да се пикне кај бината

Од како деновиве повторно почна да го поддржува ВМРО ДПМНЕ и по се изгледа барем засега се откажа од идеите да прави планови со Вахид Мемед и пратениќката Жаклина Лазареска, Дмиер Далип вечерва се обиде да се протне кај бината на митингот на ВМРО ДПМНЕ.

Но обезбедувањето го запре во овие намери.

По ова останува да видиме дали Демир Далип со новиот ден ќе се обиде да гo прераспредели неговото гласачко тело од околу 2 гласа надвор од ВМРО ДПМНЕ.

ВИДЕО:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close