(ВИДЕО) Попушти бината на митингот во Охрид

Додека на присутните им се обраќаше кандидатот за градоначалник на Охрид Митре Милошески одеднаш почна да попушта бината на која беа построени членовите на УМС на ВМРО ДПМНЕ.

Најпрво се чу силен тресок и пад од неколку сантиметри надолу на целиот подиум на кој тие беа, за потоа уште еднаш да се слушне крцкање и пукање.

По ова интервенира обезбедувањето кое ја испразна сцената.

ВИДЕО:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close