Кривична пријава за фалсификување исправа

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсикување исправа“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Т.(22) од Охрид. При преглед извршен на 09.11.2020 година, кај него пронајдена е фалсификувана возачка дозвола по што, по извршени проверки, констатирано е дека истиот воопшто не поседувал возачки документи.

Close