Во Собранието пратенички прашања

Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи 92-та седница. На седницата ќе бидат поставувани пратенички прашања.

Според Деловникот, прашања на премиерот и министри од владата први треба да им постават пратеници од опозицијата, па потоа од владејачкото мнозинство.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close