Почина фудбалската легенда Марадона

Аргентинските медиуми објавија дека на 60 години од срцев удар денес почина легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона. За многумина, тој беше најдобриот фудбалер на сите времиња.

Марадона неодамна беше опериран на мозокот, но лекарите тогаш изјавија дека операцијата била успешна. Според аргентинските медиуми, Марадона почина во својот дом

 

Close