Уапсени наркoдилери во струшко

Вчера околу 14:00 часот, на патот Струга-Дебар, во близина на браната „Глобочица”, сопрено е патничко моторно возило „голф” со струшки регистарски ознаки, управувано од П. И. (26) од село Велешта, струшко. При преглед во возилото, полициските службеници пронашле и одзеле марихуана.

Возачот на возилото и сопатникот М. А. (37) од село Долно Татеши, струшко се приведени и по целосно документирање, Одделение за внатрешни работи Струга ќе поднесе соодветна пријава.

Close