Пецаков: Зоран Заев, ти си најголемото зло што Македонија некогаш го имала

Зоран Заев, ти си најголемото зло што Македонија некогаш го имала…
Под празната флоскула за “живот” во Македонија,идентитетски и јазично ја уништуваш државава, со тоа што кога мислев не може ова подалеку,денес ја претера… ја претера и докажа дека ти немаш ни граници,ни национално чувство,ни идеја на каде треба да се движи мојата Македонија, напиша на својот ФБ профил пратениекот од ВМРО ДПМНЕ, Кирил Пецаков.

Пецаков во објавата додава:

За се има крај и мора да дојде крај на ова лудило ,кое што ти и пајташите твои го правите! Доста е!
Антимакедонскиот, мафијашкиот начин на кој што ја водиш оваа држава ни покажува дека си или уценета личност или доволно луд, можеби и двете но повеќе од јасно е дека ТИ СИ НАЈГОЛЕМИОТ СРАМ за Макеоднија, за моити и нашите предци и за сите оние кои се бореле за Македонија да биде држава, напиша предмалку Пецаков на ФБ.

Close