Експлозија во ковид болницата во Ниш: Повредени се тројца медицински работници и еден пациент

epa08780844 Doctors and nurses wearing protective equipment at work inside the Covid area of the Niguarda hospital's Emergency Room in Milan, Italy, 28 October 2020. Italian Prime Minister Giuseppe Conte announced new nationwide Covid-19 restrictions that come into effect on 26 October, and include the closure of restaurants and bars by 6pm and shutting down gyms, cinemas and swimming pools. EPA-EFE/PAOLO SALMOIRAGO

Четири лица се повредени во експлозија и пожар во новата ковид болница во Клиничкиот центар во Ниш.

Како што јавува белградска ТВ Н1, повредени се тројца медицински работници и еден пациент.

До пожарот е дојдено кога експлодирала боца со кислород и тој бил брзо изгаснат. Истрагата се уште е во тек и повеќе информации ќе бидат достапни подоцна.

 

Close