Македонија под снег на неколку повисоки места

Денеска падна снег на Маврово, Нижеполе и Пелистер.
Управата за хидрометерелошки работи најави дека во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег.

Од утре повторно ќе биде стабилно, но со пониски утрински температури, кои во поголем дел од земјава ќе се спуштат под -5 степени.

Close