Напад пред Белата куќа, повредени четири лица

Четири лица, жена и тројца мажи, биле ранети пред Белата куќа ноќта по изборите, пренесуваат американските медиуми.

Тие биле прободени со нож, немаат рани опасни по живот, но биле пренесени во болница, соопшти полицијата.

Полицијата соопшти дека жртвите од нападот се декларирале како приврзаници на републиканскиот кандидат Доналд Трамп.

Close