Од полноќ горивата со нова цена

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Согласно последната одлука на РКЕ, од минатата недела цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалија за половина денар.

Цената на дизелот остана иста во однос на одлуката од 19.10.2020.

Close