Облачна сабота со најава за дожд

Утре, сабота ќе преовладува зголемена облачност. Тоа ќе биде предзнак дека ни се доближува влажен бран, што ќе биде услов за доаѓање на повремени врнежи од дожд  во доцните вечерни часови кон недела.

Утринската температура ќе бележи пораст, а дневната ќе достигне до 20 степени Целзиусови.

 

Пишува, метеопрогнозер Стевчо Недески

 

 

Close