Сончев петок и топло

Денешниот ден ќе биде сончев со ветер од југозападен правец. Температурата ќе биде во пораст до 20степени Целзиусови.

Од утре следува најава за зголемена облачност , што ќе биде предзнак за услови за дожд во недела,

 

Пишува, метеопрогнозер Стевчо Недески

Close