(ВИДЕО) Се појави видео како полицијата го апси терористот кој во џамија уби над 40 луѓе

Се појави видео на кое се гледа како е уапсен терористот Брантон Тарант, кој во џамиите во новозеландскиот град Крајстчерч уби над 40 лица. Тарант со автомобил дошол до џамијата, вооружен до заби, а потоа од возилото го извадил оружјето и пукал по муслиманските верници. Според медиумите Тарант најверојатно по масакрот почнал да бега со автомобилот, […]

The post (ВИДЕО) Се појави видео како полицијата го апси терористот кој во џамија уби над 40 луѓе appeared first on Скопје1.мк.

Се појави видео на кое се гледа како е уапсен терористот Брантон Тарант, кој во џамиите во новозеландскиот град Крајстчерч уби над 40 лица. Тарант со автомобил дошол до џамијата, вооружен до заби, а потоа од возилото го извадил оружјето и пукал по муслиманските верници.

Според медиумите Тарант најверојатно по масакрот почнал да бега со автомобилот, но но полициски автомобил, буквално удрил во него и го запрел.

The post (ВИДЕО) Се појави видео како полицијата го апси терористот кој во џамија уби над 40 луѓе appeared first on Скопје1.мк.

Close