Кривична пријава за пуштање во промет наркотични средства

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.Т.(32) од Прилеп.

Кај него, при преглед извршен на 17.07.2019 година на бул.„Туристичка“ во Охрид, полициските службеници пронашле и одзеле кокаин.

Close