Совршена пролет во Јапонија!

Азија е земја на изгрејсонцето, која привлекува многу туристи со интересниот начин на живот и култура …

Азиските градови се секако прекрасни дела на природата и архитектурата. Токио е место кое ќе ве остави без здив, Кјото е центар на храмови, додека главната атракција е искачувањето на планината Фуџи. Каде и да одите, без разлика дали тоа е Царската планина или модерните делови на урбаниот Токио, ќе бидете воодушевени од прекрасната култура на оваа земја, нејзините одлични декорации, но исто така и многу специфична традиција.

Јапонија е дестинација која најдобро е да ја посетите за време на пролетта. Тогаш, цветааат познатите јапонски цреши, заради кои целата земја е во магично розова боја.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close