Доста постудено неделно утро

Бидејќи периферно се спушта постуден воздух, денеска не’ очекува посвеж ден со променлива облачност. Како што и претходно беше најавено ќе се почувствува варирањето на температурата а посебно утринската, студена.

Денешната дневна максимална температура ќе достигне до 15 степени Целзиусови. Ветерот ќе биде од северозападен правец.

 

Пишува метеопрогнозер Стевчо Недески

Close