Охридско-струшкиот регион вечерва под циклон од силен јужен ветар

Услови за повремени врнежи од дожд ноќва и изутрина, со присуство на ветар од југ. Продолжува движењето на новиот нестабилен и влажен бран, бидејќи ќе биде присутна облачноста и изразит ветер од јужен правец.

Утринските температури за утре- петок, повисоки од претходнитеденови кога имавме свежо студени утра.

Утре исто така продолжува променливото време со варирање на температурите и за време на викендот. Затоплување ќе следува од средината на новата работна седмица, за која ќе следува нов временски извештај.

 

Пишува, метеопрогнозер Стевчо Недески

Close