Вахид Мемед поднел оставка во ПОЕН

Вахид Мемед кој во јавноста се појавува и како дел од невладин сектор и како дел од политичка партија вечерва на Фејсбук бојави дека поднел оставка од функцијата Претседател на партијата ПОЕН во Охрид.

Ова е најнова промена во политичката кариера на Вахид Мемед кој почна во НСДП, потоа премина во Алијансата на Села од каде замина во ПОЕН , а сега го напушти и ПОЕН.

Неофицијално Мемед сега се доближал до ДУИ, со чии членови деновиве имал интензивни комуникации и средби.

Во последното телевизиско гостување Мемед кажа дека е невработен.

ПОЕН е партија која официјално е во коалиција со СДСМ и има минорно и незначајно членство.

Мемед на Фејсбук напиша:

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close