Утрово снег во Охрид

Тенка снежна покривка го прекри Охрид утрово, а температурата во 7 часот беше 4 степени.

Денес ќе дува силен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 90 км/час. Попладне врнежите ќе престанувааат, а до крајот на денот облачноста ќе се намали. Дневната температура значително ќе се намали, на повеќе места ќе биде за околу 15 степени пониска во однос на вчерашната. Попладне врнежите ќе престануваат, а до крајот на денот и облачноста ќе се намали. Утре ќе има преодна стабилизација, а нови врнежи се очекуваат во четврток, информираат од УХМР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close