Митре Милошески – кандидат на ВМРО ДПМНЕ за изборите во Охрид

После подолги преговори, натегања, анализи, анкети, ВМРО ДПМНЕ одлучи, д-р Митре Милошески е кандидат за градоначалник за Охрид, објави синоќа „Скопје1.мк“ повикувајќи се на извори во партијата.

Митре Милошески е доктор вработен во ЈЗУ Специјална болница за отропедија и трауматологија Свети Еразмо во Охрид.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close