Ендуро Тим Водно од Скопје – Шампион во Ендуро

По извозени четри ендуро трки ,една во Берово,две во Скопје и една во Велес,клубот Ендуро Тим Водно во екипниот пласман успеа да го освои првото место во конкуренција од 7 Мото клубови и се закити со титулата Шампион за 2018 година.

„Ендуро Тим Водно освен во Ендуро Шампионатот ја освои и Вице Шампионската титула во Мотокрос Шампионатот. Поточно во конкуренција од 8 Мото клубови Ендуро Тим Водно екипно го освои второто место.

Клубот за оваа 2019 година го засили тимот со уште неколку возачи кој ке настапат како за Македонскиот така и за Европскиот Шампиона“, велат оттаму.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close