Албански државјанин украл пари и мобилни телефони во автокамп во Охрид

Албански државјанин украл несесер со пари и мобилни телефони на плажа во автокамп во Охрид. Триесет и двегодишниот А. И. се стекнал со противправна имотна корист од 90 илјади денари.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против него поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело кражба.

Close