Македонските одбојкари за првпат во историјата се пласираа на Европско првенство

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва обезбеди историски пласман на Европското првенство.

Нашите одбојкари ја победија Унгарија со 3-0 во сетови, што беше доволно со оглед на останатите резулатите во групата што беа во наша полза.

Ова е прв пласман на оваа репрезентација на Европско првенство, од нејзините почетоци во 1994 година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close