Марихуана, амфетамин и кокаин пронајдени кај битолчанец кој престојувал во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.М.(23) од Битола, поради постоење основи на
сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на
наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 31.03.2020, при претрес во домот каде престојувал пријавениот, на ул.„Абас Емин“ во Охрид, полициски службеници пронашле и одзеле марихуана, амфетамин и кокаин.

Close