(ФОТО) Невремето ја поплави Охридската чаршија

Невремето кое го зафати Охрид ја поплави Охридската чаршија. На самото шеталиште се направи езерце.

Инаку како што беше најавено, од рано утрово во земјава  имаше силен дожд проследен со грмотевици.

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

И покрај најавените поројни врнежи во наредните денови, нема опасност од излевање на поголемите реки во земјата, но можно е слевање вода во градските урбани средини, предупредува УХМР.

Close