(ВИДЕО) Со цистерна се наводнуваат кружните текови, системите за наводнување оштетени

Заради штети од ниските температури кои настанале на цревата кои се инсталирани во кружните текови , а со кои по систем капка по капка се наводнуваа овие мали зелени оази на „Булевар Туристичка“ екипите на ЈП Охридски Комуналец со цистерна ги наводнуваат сите кружни текови низ градот.

Од „Комуналец“ најавуваат дека наскоро ќе се санираат штетите кои настанале во текот на зимата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close