Кај Скопјани во близина на плажа во Охрид, пронајдена марихуана

На 31.07.2020 во 14.15 часот, полициски службеници на паркинг простор во близина на плажа во Охрид ги привеле А.Х.(19) и М.Т.(21), двајцата од Скопје затоа што кај нив е пронајдена марихуана. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Close