На Kеј Македонија приведени малолетници, кај нив полицијата пронашла марихуана

На 31.07.2020 во 23.30 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, поради тоа што кај нив била пронајдена марихуана, лишени од слобода се две 16 годишни лица од Прилеп. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Close