Уште една сообраќајка на раскопаната крстосница на „Железничка“

Утрово три автомобили се судрија на крстосницата меѓу улиците „Железничка” , „ Будва“ и „ Егејска“ во Охрид. Според првите неофицијални информации во сообраќајката нема настрадани и причинета е материјална штета.

Оваа крстосница со месеци наназад е раскопана и не е довршена нејзината реконструкција, а сообраќајните несреќи на ова место станаа секојдневие.

Close