(ВИДЕО) Гром погоди фудбалер на Бразил, а натпреварот продолжи како ништо да не се случило

Средбата помеѓу Agva Santa – Atletiko Mineiro, се играше на големо невреме, a громовите не беа доволна причина за судијата да го прекине натпреварот.

На почетокот на второто полувреме гром удри на теренот при што го повреди играчот Енрике.

На фудбалерот му беше укажана помош, а по неколку минути натпреварот продолжи како ништо да не се случило.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close