Во Охридски камион, царински службеници пронашле скриен албански државјанин

На 04.06.2020 во 14.45 часот на влез во Р.С.Македонија, при контрола во товарно возило „ман“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.А.(50) од с.Горенци, општина Дебарца, царински
службеници ја пронашле Л.Л.(20) од Р.Албанија скриена во кабина на возилото. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

фото: Архива

Close