(ФОТО) Жена повредена во сообраќајка на „Туристичка“

Сообраќајна несреќа се счучи вечерва околу 20 часот на булеварот „Туристичка“. Автомомобил удрил во жена, која се здобила со повреди.

Повредената жена со возило на брза помош е пренесена во Општата болница.

Полицијата работи на расветлување на несреќата.

фото: Охрид 1

Close